Zohrejte sa na Filmovom festivale inakosti. Od štvrtka v Liptovskom Mikuláši!

Zohrejte sa na Filmovom festivale inakosti. Od štvrtka v Liptovskom Mikuláši!

Diera do sveta v Liptovskom Mikuláši je miesto, kde môžete ešte v novembri hľadať kúsok tepla v rámci Filmového festivalu inakosti 2018.

Od začiatku, teda od štvrtka o 18:00, budeme Sami sebou aj vďaka fotožurnalistickému projektu Doroty Holubovej o transrodových ľuďoch na Slovensku. V spolupráci s občianskym združením Transfúzia prezentuje ich životy a skutočné “ja”. Vo výsledku by návštevníci mali zistiť, že všetci sme rovnakí – duše, ktoré chcú žiť šťastne.

Z filmov to bude Axolotl Overkill – príbeh 16-ročnej Mifti, ktorá experimentuje s drogami, vymetá večierky a kašle na zodpovednosť. Vie, že na všetko na svete je sama, zatiaľ čo dospelí jej prídu ako zúfalci bez záujmu o podstatu. Prvý večer v Liptovskom Mikuláši ponúka aj priestor na Teplé kraťasy: Spolu od Davida Benedeka či Diva Adama Csoku Kellera.

Piatok bude venovaný neskutočným veciam. Najprv budeme svedkami toho, ako sa v Tomovi z Fínska prebudí nielen jeho sexualita, ale aj talent zvečniť ju na kresbách ako neskôr ikonický Tom of Finland. Tichá Thelma medzitým potláča emócie voči krásnej spolužiačke Anji, čo vyvrcholí do desivých telekinetických skúseností.

Tomáš Procházka ako režisér a dramaturg Dotyku od MimoOs prinesie odpovede na otázky: Čo je dotyk v súčasnom svete? Je vôbec ešte možné pracovať s intimitou dotyku v čase, keď intimita prestala existovať? Performancia bude radikálna a odpovede vás zasiahnu.

Tomáš Moravanský je hudobný skladateľ, vizuálny tvorca a interpret známy pod pseudonymom Panáčik. Je činný na poli súčasnej vážnej hudby, ktorú dopĺňa nielen čriepkami populárnych hudobných štýlov, ale aj elektronikou, experimentálnou a inou polyfónnou hudbou. V piatok ponúkne audiovisual romance.

Záver 12. ročníka Filmového festivalu inakosti bude patriť snímke Na konci sveta, kde o svoj raj na zemi tvrdo zabojuje rumunský ekonomický migrant Gheorghe a farmár bez sebarealizácie Ohn Saxby. Svoje miesto na svete bude hľadať Neónový chlapec. Teší sa síce obľube svojich fanúšikov, pre ktorých tancuje, no neskôr sa zaľúbi do svojej konkurencie, na čo ťažko doplatí.

Všetky filmy sú počas FFi v Liptovskom Mikuláši iba za 2 EUR.

Viac informácií o programe.