Pestrosť a spolupatričnosť aj v Záhrade! Presúvame sa do Banskej Bystrice

Presúvame sa do Banskej Bystrice

Fanúšikovia LGBTI kinematografie v Nitre nás budú musieť na krátku chvíľu ospravedlniť. Už tento víkend si odskočíme do Banskej Bystrice.

Tamojšie centrum nezávislej kultúry Záhrada bude vo svojich ľúbivých priestoroch svedkom nielen festivalových hitov, ale aj pútavého sprievodného programu. V sobotu ním už od 16:00 bude vernisáž fotografa Štefana Poláka s názvom Predstavy o “tom”, čo doplnia premietania festivalových hviezd ako Pawlikovského Moje leto lásky či Cukrár od Ofira Raula Graizera. Navyše, v noci sa zábavychtiví môžu vyblázniť na party Tutti Frutti v Café Carmen.

Nedeľný program nie je o nič menej pútavý. Už od 17:00 na návštevníčky a návštevníkov čaká filmová textília v podobe Teplých kraťasov, krátkometrážnych filmov s LGBTI tematikou. V závere banskobystrickej ozveny Filmového festivalu inakosti sa diváci ešte môžu tešiť na Neónového chlapca z Brazílie.

Tešíme sa na každého z vás. Lístky si môžete kúpiť priamo na mieste na jednotlivé premietania za 3 eurá alebo festivalovú permanentku v hodnote 8 eur.