Filmový festival inakosti vyráža do Košíc

Filmový festival inakosti vyráža do Košíc

Druhý novembrový víkend bude v košickom kine Úsmev patriť 12. ročníku Filmového festivalu inakosti. Na východe Slovenska budeme rozdávať pestrosť a spolupatričnosť od 9. do 11. novembra.

Hneď v úvode si podebatujeme o tom, kto by mohol byť eventuelne teplý vo vesmírnej ságe Star Wars. Určite vieme povedať, že Jar-Jar Binks i C3PO z kruhu vypadávajú. V sci-fi tematike budeme pokračovať aj pri filme Prevýchova Cameron Postovej, kde tínedžerka prechovávajúca city voči svojej spolužiačke musí absolvovať liečenie homosexuality v pochybnom tábore. Vrcholom piatkového večera bude príbeh napečený s láskou, no posypaný bolesťou. Od Cukrára, ktorému zomrela najväčšia láska života.

Aj v sobotu si najprv pokecáme. Témou bude Steven Universe. Animovaný seriál o mladom chlapcovi, ktorý vyrastá v mestečku Beach City a žije s tromi humanoidnými mimozemšťanmi. Obľubu v LGBTI komunite si získal hlavne preto, že akceptuje každého, aký je. Opakom je filmová Neposlušnosť, kde Ronit musí čeliť neprijatiu zo strany svojej židovskej komunity po tom, ako sa zamiluje do ženy. Horúčku sobotňajšej noci schladí mrazivý thriller od Davida Lyncha s názvom Mulholland Drive.

V Košiciach bude nedeľa transrodová. Najprv sa šestnásťročná Lara konfrontuje s faktom, že sa narodila do zlého tela, zatiaľ čo neskôr sa Tilda Swinton v tele šľachtica Orlanda zamyslí nad životom a smrťou až natoľko, že poputuje zo 17. storočia do blízkej budúcnosti.

Kompletný a prehľadnejší program spolu so vstupným