14th slovak queer film festival completed, with more than 1,300 spectators

FFi má za sebou 14. ročník, sledovalo ho vyše 1 300 divákov a diváčok

Filmový festival inakosti úspešne ukončil 14. ročník, ktorý bol prevažne online. Opatrenia umožnili len jeden deň premietaní priamo v kinosálach v Bratislave a Košiciach. Zvyšné projekcie videli diváci a diváčky vo virtuálnej kinosále na kino-doma.sk, sprievodné podujatia mali zasa podobu livestreamov na Facebooku, diskutovalo sa o dúhových rodinách aj o LGBTI športovcoch. Spolu projekcie a online diskusie sledovalo vyše 1 300 divákov a diváčok.

Sme radi, že sa nám aspoň online podarilo spojiť LGBTI ľudí v týchto zložitých časoch. Chceli sme tak pripomenúť, že napriek izolácii vo svojich domovoch nie sú sami a že je tu stále komunita, ktorej sú súčasťou a v ktorej nájdu zázemie. Filmovými príbehmi sme im chceli dodať odvahu na ceste k sebaprijatiu. Rovnako bolo našim cieľom aj komunikovať s celou spoločnosťou a filmovým umením rozšíriť obzory a ukázať pestrý svet okolo. 

V našom zámere prinášať filmové príbehy LGBTI ľudí naďalej pokračujeme. Z pôvodného programu nebolo možné v online podobe primietnuť 16 dlhometrážnych filmov a 4 pásma krátkych filmov. Hľadáme teda riešenia, ako priniesť aj tieto filmy publiku v čo najkrajšom čase. Hneď ako sa nám podarí získať licenciu na online projekcie, zverejníme ďalšie termíny premietania. A samozrejme, budeme veľmi radi, keď sa zlepší pandemická situácia a budeme mať možnosť uviesť filmy v náhradných termínoch v kinách.