Premietanie Filmového festivalu inakosti v Teplárni prinesie päť slovenských béčok

Premietanie Filmového festivalu inakosti v Teplárni prinesie päť slovenských béčok

Aj tento mesiac prináša Filmový festival inakosti do Teplárne premietanie krátkych filmov. Tento raz pôjde o výber slovenských béčkových filmov. Bude sa konať v utorok 5. apríla o 18.30 a vstup na premietanie je zdarma. Uvidíte nasledujúce filmy:

Sekunda (Slovensko, 2019, 12 min, réžia: Lukáš Hamara)

Rozvedený hodinár Ján Bundus žije ubíjajúcim stereotypom. Nie je pre jeho sebapoznávanie už neskoro?

Spolu (Slovensko, 2018, 20 min, réžia: David Benedek)

Príbeh troch mladíkov žijúcich v Bratislave. Michal, Šimon a Robo prežívajú svoje každodenné starosti, lásky a rodinné problémy. Až po niekoľkých nepríjemných udalostiach si začnú uvedomovať, že spolu vlastne tvoria rodinu.

Dávid (Slovensko, 2017, 6 min, réžia: Nikola Kišová)

Dospievajúci Dávid pri pozeraní televíznych novín s rodičmi uvidí niečo, čo mu zmení pohľad na celý svet.

Crazy Girls a netvor z čiernej hviezdy (Slovensko, 2018, 14 min, réžia: Nikola Kišová)

Rok 1986, svietia neóny, hrá Marika Gombitová a my sme na dedinskej diskotéke k 20. výročiu vyhubenia vesmírnych upírov. Lavína nečakaných udalostí otvára dvere pre lesbickú lovestory, ktorá dokazuje, že queer ľudia sa dokážu navzájom nájsť aj v tých najneočakávanejších momentoch.

Tri dni, počas ktorých sa nič neudialo a aj keby hej, nikto by o tom nevedel a každému by to bolo jedno (Slovensko, 2019, 18 min, réžia: Nikola Kišová)

Je ťažšie byť dospievajúcim gejom v malom slovenskom meste alebo zmieriť sa s koncom sveta? Adam a Eva sú chaotic baby gays a na túto otázku vedia odpoveď, resp. sa ju dozvedia, keď sa im do rúk dostane mysteriózna VHS kazeta. Drag show, biblické zjavenie Jána, teenage lesbický heartbreak, Lochnesská príšera, to všetko a ešte viac ponúka táto malomestská gay extravaganza.