Na Košičanov čakajú silné teplé filmy už od soboty

Na Košičanov čakajú silné teplé filmy už od soboty

Slávny dokument, novinka od Dolana, ambiciózny debut slovenského filmára a najlepší teplý film sezóny – v Košiciach bude Filmový festival inakosti nabitý tým najlepším.

Dokumentárna snímka Paris is Burning od Jennie Livingstone, ktorá krátko po premiére žala ovácie, prichádza po Bratislave a Banskej Bystrici aj do košického kina Úsmev. Tamojšie diváčky a diváci sa tak oveľa bližšie budú môcť pozrieť nielen na kultúru drag v 80. rokoch, ale aj na život etnických a sexuálnych menšín v tak kozmopolitnom meste, akým je New York.

V sobotu bude nasledovať ôsmy celovečerný film Xaviera Dolana s názvom Matthias a Maxime. Celoživotní kamaráti sa pre jeden študentský film pobozkajú a veci už nebudú také ako predtým. Dolan sa podľa svetovej kritiky vo svojom ďalšom filme rozhodol preskúmať takmer tridsiatnikov a ich problémy nadväzovať pevné vzťahy.

Nedeľný program v Úsmeve spúšťajú Teplé kraťasy ako Kid od Gregora Valentoviča. Krátku snímku mladého absolventa VŠMU v Bratislave zaradili medzi desať najsľubnejších na tohtoročnom filmovom festivale v Karlovych Varoch. Balíček krátkometrážnych snímok dopĺňajú Mathias, Žihľava, Malik a Vzdialenosť.

Trinásty ročník FFi uzavrie na východe Slovenska Portrét ženy v plameňoch – romanca medzi maliarkou Marianne a mladou boháčkou Héloise.

Cena všetkých predstavení je 3,99 eur. Lístky možno zakúpiť v Kine Úsmev.