FFi sa už v utorok ozve z Nitry

FFi sa už v utorok ozve z Nitry

Trinásty ročník Filmového festivalu inakosti v Nitre tentokrát otvorí snímka Chvenie. Stane sa tak už 29. októbra v Kinoklube Tatra. Pokračovať bude každým novembrovým pondelkom.

V Pablovej hlboko veriacej rodine zavládne zdesenie, keď sa dozvie, že sa zamiloval do muža. Napriek jej odporu sa k svojmu milovanému Franciscovi nasťahuje. Situácia, v ktorej sa hlavný hrdina ocitá sa stáva čoraz konfliktnejšou – do starého domova sa vrátiť nemôže, v novom sa nedokáže úplne usadiť a prienik sa nečrtá. Príbuzní sú navyše presvedčení, že Pablo sa môže “uzdraviť”.

Nitriansky program dopĺňa aj Úplná láska o návrate Eugenie z Paríža na rodinný ranč v Buenos Aires za matkou a sestrou. Všetky tri ženy sú nútené postaviť sa emocionálnym traumám a temnej rodinnej histórii, ktorá sa odohrávala na pozadí argentínskej vojenskej diktatúry.

Nitrianska ozvena sa však nebude niesť len v španielčine. Diváčky a diváci sa môžu tešiť na kraťasy ako Kid, Mathias, Malik, Žihľava či Vzdialenosť, ale aj tohtoročný hit Portrét ženy v plameňoch a minuloročného Neskroteného.