Hongkonské filmy na Filmovom festivale inakosti

Hongkonské filmy na Filmovom festivale inakosti

Počas 17. ročníka Filmového festivalu inakosti, ktorý sa koná v Bratislave od 22. do 28. novembra, Hongkonská ekonomická a obchodná kancelária v Berlíne (HKETO Berlín) predstavuje päticu hongkonských filmov zaradených do špeciálneho programu Queer Hongkong.

Program je prvou partnerskou spoluprácou HKETO Berlín s festivalom. Riaditeľka HKETO Berlín Bonnie Ka privítala diváctvo na slávnostnom otvorení programu Queer Hongkong, ktorému predchádzala čaša vína, ktorej bol HKETO Berlín hostiteľom.

Program otvorila oceňovaná klasika režiséra Wonga Kar-waia Šťastní spolu. Ikonická dráma plná emócií rozpráva príbeh turbulentnej romance dvoch milencov, ktorých stvárnili Leslie Cheung a Tony Leung. Film získal viacero ocenení vrátane Zlatej palmy za najlepšiu réžiu na festivale v Cannes, Hongkonských filmových cien alebo cien Golden Horse udeľovaných filmom v čínskych jazykoch.

Hongkong je centrom medzinárodnej kultúrnej výmeny. Vláda osobitnej administratívnej oblasti Hongkongu sleduje a podporuje rozvoj umenia, kultúry a tvorivého priemyslu, ako aj jeho rôznych talentov, a neustále modernizuje infraštruktúru inštitúcií a zázemia, majúc na zreteli rast a obohacovanie kultúrneho a pridružených ekosystémov. Ako dodala Bonnie Ka vo svojom prejave: „Srdečne pozývam všetkých profesionálov z filmového a ďalších tvorivých odvetví, aby prišli do Hongkongu a spolu s nami prispeli k zvýšeniu kvality produkcie s pozitívnym medzinárodným dosahom.“

O HKETO Berlín

HKETO Berlín je oficiálny zástupca osobitnej administratívnej oblasti Hongkongu v obchodných vzťahoch a ďalších hospodárskych a širších obchodných záležitostiach pre Slovenskú republiku, ako aj Českú republiku, Nemecko, Poľsko, Rakúsko, Slovinsko a Švajčiarsko.