FFi uvedie kraťasy, klasiky, a dokonca seriály

FFi uvedie kraťasy, klasiky, a dokonca seriály

Klasikou FFi sú aj každoročné sekcie krátkych filmov z celého sveta. Tento rok sa môžete tešiť na tri sekcie krátkych filmov, inšpirovaných piesňami od Lady Gaga. Prvé pásmo Born This Way prináša šesť filmov s príbehmi rôznorodých queer ľudí a ich pohľadom na inakosť. Druhé pásmo Dance in the Dark prináša osem filmov, ktoré sa nesú v temnej až hororovej atmosfére. A tretie pásmo LoveGame prináša sedem filmov, ktoré sa venujú témam lásky a sexu medzi queer osobami.

Psychologická dráma troch hrdiniek odohrávajúca sa v troch časopriestoroch, ktoré spája román Virginie Woolfovej Pani Dallowayová. Virginia Woolfová ho píše, Laura Brownová číta a Clarissa Vaughanová žije. Toto je synopsa legendárneho filmu Hodiny (The Hours, réžia: Stephen Daldry), ktorý tento rok premietame v sekcii Classics kvôli dvadsaťročnému výročiu premiéry.

Prvýkrát v histórii bude Filmový festival premietať aj seriály. Prvá séria Nezadaný, z kola von (Single, Out, réžia: Lee Galea) sa skladá zo šiestich dvadsaťminútových epizód. Keď Adam zažije svoju prvú sexuálnu skúsenosť, jeho život sa navždy zmení. Musí sa vyrovnať s tým, že je pred svojimi priateľmi a rodinou vyautovaný. Zisťuje, že dospievanie spočíva vo vyvážení snahy o to, aby boli všetci okolo neho šťastní, a zároveň aby zostal verným sám sebe.