Párty v utorok? Samozrejme, na FFi v Žiline

Nezáleží, či ste LGBTI alebo nie, “zabékať si” na obľúbené hity si môžete aj v rámci Filmového festivalu inakosti v žilinskej Stanici Záriečie. O zábavu plnú premyslenej choreografie a starostlivo vybraných kostýmov sa postarajú Michaela Rožňovská a Karolína Hruboňová.

Ešte predtým návštevníkov a návštevníčky čaká kino. O 17:00 si nemožno nechať ujsť premietanie Závrate. Snímka z dielne americkej režisérky Stacie Passon ukazuje, ako jedna nesprávne mierená rana do hlavy na bejzbalovom zápase dokáže zmeniť usporiadaný život. Aby sa rozhodne dávať iným osamelým ženám, čo jej samej chýba – nehu a naplnenie.

O 20:00 nasleduje dokument Paris is Burning vierohodne zobrazuje život nielen sexuálnych menšín v New Yorku v 80. rokoch. Vo štvrti, kde žila, sa zoznámila s dvomi mladíkmi, ktorí voguovali v parku. Režisérke tiež učaroval slang dvojice. Neskôr sa ukázalo, že sú súčasťou čohosi oveľa kultovejšieho – scény drag ball.

Streda začne zľahka, keď sa filmožrúti môžu pozrieť na krátkometrážne filmy s hlbokou LGBTI myšlienkou. O 20. hodine na ne nadviaže Neskrotený Léo, ktorý vo svojich 22 rokoch hľadá lásku tam, kde neexistuje. Neuvedomuje si, že ako eskortný chlapec je pre ostatných mužov iba hračkou.

Lístky na jednotlivé predstavenia si môžete kúpiť prostredníctvom stránky Žilina Stanica – Záriečie. Vstup na Karaoke je bezplatné.