Jeseň je vďaka nám opäť teplejšia!

Jeseň je vďaka nám opäť teplejšia!

Hoci je krátko pred Dušičkami, nemusíte sa báť chladnej zimy. Aj na konci Filmového festivalu inakosti 2018 nájdete teplé svetlo.

Už v sobotu vám začína Drama Queer. Návštevníčky a návštevníkov divadelného festivalu bude od 20. do 27. októbra sprevádzať dramaturgia zameraná na mužskú dušu, zmýšľanie, ale i telo. Pestrá programová skladba ponúka historicky prvýkrát otvorenie v priestoroch Slovenského národného divadla.

“Tento ročník festialu sa odohráva pod záštitou prezidenta Slovenskej republiky Andreja Kisku, za ktorú úprimne v menej celej komunity LGBTI ľudí ďakujem. V dnešnej dobe je väčšia akceptácia a každá podpora práve našej komunity viac ako na mieste,” hovorí Róbert Pakan, riaditeľ festivalu.

Drama Queer si kladie za cieľ zviditeľňovať a rozprávať príbehy LGBTI/Q ľudí v spoločnosti. Prehliadkou divadelných inscenácií s LGBTI/Q tematikou chce zmierniť dosah homofóbie v súšasnej spoločnosti. Vytvára priestor pre nové formy divadla a ľudí, ktorí boli doposiaľ neviditeľní pre svoju identitu. Cieľovou skupinou festivalu je verejnosť, LGBTI/Q komunita, študenti a študentky, mládež a všetci, ktorí majú záujem oslavovať jedinečnosť života.

Sprievodných podujatí pre FFi je však oveľa viac. V pláne je party Homomat alebo večery s filmovou hudbou v Tepláreň Café. Taktiež sme zaradili živú knižnicu transrodových ľudí, podpisovú akciu Amnesty International a ďalšie.