Homomat, voguing aj psychická sebaobrana – vyberte si z tohtoročných sprievodných podujatí

Homomat, voguing aj psychická sebaobrana – vyberte si z tohtoročných sprievodných podujatí

Filmový festival inakosti je síce o tých najlepších LGBT filmoch nielen z poslednej sezóny, no predstavuje aj vynikajúcu príležitosť postretávať priateľov z komunity.

Keďže v kinosálach nie je veľmi optimálne prehodiť reč, pripravili sme si pre vás aj sprievodné podujatia. Pre zoznamovanie sa, a tiež opätovné stretnutie s priateľmi je ideálnou sedemročná párty Homomat. Najlepšie houseové a iné elektronické šlágre v podaní DJky Didy a rezidentného Vesnu si môžete vychutnať v klube Re:fresh v sobotu 19. októbra.

Samostatnou zábavou môže byť aj čakanie na filmy v Kaféhause. V piatok a v sobotu budú medzi 19:00 a 22:00 obohacovať éter oddychovou hudbou DJ Vesnu a Morogama.

Pre tých, ktorí budú schopní na druhý deň otvoriť oči, máme pripravený štvorhodinový workshop radikálneho vyšívania s Kundy Crew. Nažhaviť ihle a prevliecť niť bude možné v Kine Lumière už od 14:00.

Katarína Franeková, psychologička z inPoradňe, naučí každého návštevníka svojho štvrtkového workshopu Ako nepodľahnúť “hejtu” psychologickej sebaobrane. V sobotu zas trans aktivista Christián Havlíček porozpráva, ako to je so zdravotnou starostlivosťou v súvislosti s tranzíciou na Slovensku.

Medzi stánkami tiež nebudú chýbať Dúhoví kresťania, kolegovia z košického Prideu a Amnesty International.

Divadlo No Mantinels organizuje fotenie #stojimeprivas na podporu LGBTI ľudí a Monika Yamamoto sa v tanečnej škole Neytiri podelí o svoje know-how z voguingu.

Žúrovať sa bude aj na konci festivalu, kedy sme pripravili FFi afterparty v priestoroch Tepláreň Café na Zámockej v Bratislave.