FFi 2019 ešte neskončil, čakajte ho v Liptovskom Mikuláši

FFi 2019 ešte neskončil, čakajte ho v Liptovskom Mikuláši

Stačia len dve eurá na to, aby si návštevníčky a návštevníci v Liptovskom Mikuláši vybrali z filmov, ktoré môžu vidieť od 21. do 23. novembra na Filmovom festivale inakosti 2019.

Už vo štvrtok príde na rad prvá mimomanželská skúsenosť vydatej Abby, ktorej zlom v živote príde s ranou do hlavy na bejzbalovom zápase svojho dieťaťa. Iba snímka Závrat ukáže, čo sa stane, keď sa hlavná hrdinka rozhodne potajomky poskytovať erotické naplnenie iným osamelým ženám.

Léo má 22 rokov, a hoci sa snaží živiť predávaním vlastného tela, túži po láske. Hľadá ju však na nesprávnom mieste, pretože muži, ktorí mladíkovi platia, sa len hrajú. V piatok ukáže Neskrotený, kam ho až môže zaviesť schopnosť obetovať sa, len aby sa cítil milovaný.

Newyorská drag scéna pomáhala v 80. rokoch nielen sexuálnym menšinám, ale každému, kto bol nejakým spôsobom iný. Rozmanitosť neskôr oslavovali na takzvaných drag balls – exhibíciách, kde bolo cieľom zosobniť konkrétne zadanie. Paris is Burning je ikonickým dokumentom Jennie Livingston a na programe bude v sobotu o 20:00.

FFi 2019 sa v Liptovskom Mikuláši uskutoční v Diere do sveta, kde si možno lístky aj kúpiť.