Drama Queer 2018

Jeseň je vďaka nám opäť teplejšia!

Hoci je krátko pred Dušičkami, nemusíte sa báť chladnej zimy. Aj na konci Filmového festivalu inakosti 2018 nájdete teplé svetlo.

Už v sobotu vám začína Drama Queer. Návštevníčky a návštevníkov divadelného festivalu bude od 20. do 27. októbra sprevádzať dramaturgia zameraná na mužskú dušu, zmýšľanie, ale i telo. Pestrá programová skladba ponúka historicky prvýkrát otvorenie v priestoroch Slovenského národného divadla.

“Tento ročník festialu sa odohráva pod záštitou prezidenta Slovenskej republiky Andreja Kisku, za ktorú úprimne v menej celej komunity LGBTI ľudí ďakujem. V dnešnej dobe je väčšia akceptácia a každá podpora práve našej komunity viac ako na mieste,” hovorí Róbert Pakan, riaditeľ festivalu.

Drama Queer si kladie za cieľ zviditeľňovať a rozprávať príbehy LGBTI/Q ľudí v spoločnosti. Prehliadkou divadelných inscenácií s LGBTI/Q tematikou chce zmierniť dosah homofóbie v súšasnej spoločnosti. Vytvára priestor pre nové formy divadla a ľudí, ktorí boli doposiaľ neviditeľní pre svoju identitu. Cieľovou skupinou festivalu je verejnosť, LGBTI/Q komunita, študenti a študentky, mládež a všetci, ktorí majú záujem oslavovať jedinečnosť života.

Sprievodných podujatí pre FFi je však oveľa viac. V pláne je party Homomat alebo večery s filmovou hudbou v Tepláreň Café. Taktiež sme zaradili živú knižnicu transrodových ľudí, podpisovú akciu Amnesty International a ďalšie.