Víkend | Weekend

26.01.2012

2011, Veľká Británia, 96´, MP 15, OV (angl./Eng.) + ST., dvd
dráma, G

r. Andrew Haigh s. Andrew Haigh k. Ula Pontikos h. Tom Cullen, Chris New k. The Film Collaborative

Projekt: FFi regióny
Žilina: 3. 3. 2012, sobota, 20:30 (Stanica Žilina - Záriečie)
Banská Bystrica: 31. 3. 2012, sobota, 20:30 (Záhrada)

Veríte v lásku na prvý pohľad (hoci aj mierne zakalený alkoholom)? Plavčík Russell sa po noci strávenej v gejbare zobudí síce vo svojom byte, vedľa neho však leží Glen, ktorého stretol večer predtým. Zdá sa, že obaja muži nemajú až tak veľa spoločného. Po víkende strávenom sexom, užívaním drog a najmä rozhovormi na najrôznejšie témy sa to len potvrdí. Napriek tomu Russela a Glena k sebe niečo neprekonateľne priťahuje... Je možné, že sa stretnutie na jednu noc mení v intenzívny partnerský vzťah?
Civilný príbeh zo súčasného Londýna s výbornými hereckými výkonmi TomaCullena a Chrisa Newa zaujal dramaturgov a diva´kov festivalov na celom svete (vrátane MFF Karlovy Vary).

Do you believe in love at first sight (even slightly blurred by alcohol)? After a night spent at a gay bar, Russell wakes up in his flat and Glen, whom he met the previous evening, is lying next to him. It seems that they haven’t got that much in common. A weekend spent with sex, taking drugs and conversations will only prove it. Still, there is an immense attraction between them. However, fate arranged things differently. Weekend impresses with natural acting performances and has been awarded at several festivals. Director Andrew Haigh made his way into the film industry as an assistant editor, working on films of Ridley Scott.

Staršie premietania:
Projekt: Mesiac LGBT kultúry, K1 09.02. ▪ 20.00, Kino Lumiere, Špitálska 4, BA