Špičkou jazyka | Tipping the Velvet

image_89

2002, Veľká Británia, 177´, MP 15, OV (angl./Eng.) +ST, dvd
komédia, dráma/comedy, drama, L

r. Geoffrey Sax s. Andrew Davis, Sarah Waters k. Cinders Forshaw h. Rachael Stirling, Keeley Hawes, Anna Chancellor, Jodhi May p. BBC Active

Projekt: FFi regióny
Žilina: 2. 3. piatok, 19:30 (Stanica Žilina-Záriečie)
Banská Bystrica: 30. 3. piatok, 19:30 (Záhrada)

Keď si Nan Astley uvedomí, že ju priťahujú ženy, opúšťa svoje rodné rybárske mestečko a vydáva sa v ústrety citovým i sexuálnym lesbickým dobrodružstvám. Vzťahy so ženami ju privedú do nablýskaných divadiel 19. storočia, k predávaniu tela na ulici v chlapčenskom prevleku, ale aj do predátorského náručia bohatej vdovy, ktorá si z nej urobí sexuálnu otrokyňu. Ako dlho bude Nan trvať, kým sa jej zahojí srdce, ktoré jej zlomila jej veľka láska Kitty? Slávna adaptácia z dielne BBC je bravúrnym spracovaním románu Sarah Waters, otvorene a s nadhľadom zobrazuje lesbickú vášeň a objavuje tajný život lesieb vo viktoriánskom Anglicku.

When charismatic heroine Nan Astley realises that she is attracted to women, she leaves her small English fishing village and embarks on a series of emotional and sexual lesbian adventures. Her affairs take her from the glamour of the 19th century music halls, to working the seedy London streets as a male impersonator and rent boy, to predatory arms of a wealthy widow who makes Nan her sexual slave. But how long will it take for her to recover from a broken heart after her first great love Kitty betrayed her? The BBC TV adaptation stays shockingly true to Sarah Waters’ highly original writing, vividly portraying lesbian passions, sexual relations and dramatic twists that reveals the secret lives of lesbians in Victorian England.

Galéria