Program 2014

22.10.2014, streda

18:00
Re:fresh
Queer Beer
{party}
18:30
Kino Lumière (K1)

Otvorenie FFi - na pozvánky

Kruh
Der Kreis, r. Stefan Haupt ▪ Švajčiarsko ▪ 2014 ▪ 101´ ▪ OV (nem.) + AT + eST▪ MP 15 ▪ (D) {G}

20:45
Kino Lumière (K1)
Dosiahnuť na Mesiac
Flores Raras, r. Bruno Barreto ▪ Brazília ▪ 2013 ▪ 118´ ▪ OV (ang., port.) + eST▪ MP 15 ▪ (D) {L}
21:00
Re:fresh
Queer Beer
{party + film}

 

23.10.2014, štvrtok

16:00
Kino Lumière (K1)
Test
Test, r. Chris Mason Johnson ▪ USA ▪ 2013 ▪ 90´ ▪ OV (ang.) + eST▪ MP 15 ▪ (b) {G}
16:15
Kino Lumière (K2)
Kto sa bojí Vagíny Wolfovej
Who's Afraid of Vagina Wolf?, r. Anna Margarita Albelo ▪ USA ▪ 2014 ▪ 83´ ▪ OV (ang.) + eST▪ MP 15 ▪ {L}
18:00
Kino Lumière (K1)
52 utorkov
52 Tuesdays, r. Sophie Hyde ▪ Austrália ▪ 2013 ▪ 114´ ▪ OV (ang.) + eST▪ MP 15 ▪ (D) {T, f > m}
18:15
Kino Lumière (K2)
Plávajúce vežiaky
Płynące wieżowce, r. Tomasz Wasilewski ▪ Poľsko ▪ 2013 ▪ 93´ ▪ OV (poľ.) + AT + eST▪ MP 15 ▪ (D) {G}
19:00
Kino Film Europe
Život Adèle
La vie d'Adèle, r. Abdellatif Kechiche ▪ Francúzsko ▪ 2013 ▪ 172´ ▪ OV (fran.) + ST▪ MP 18 ▪ (v) {L}
20:00
Kino Lumière (K2)
Dosiahnuť na Mesiac
Flores Raras, r. Bruno Barreto ▪ Brazília ▪ 2013 ▪ 118´ ▪ OV (ang., port.) + eST▪ MP 15 ▪ (D) {L}
20:30
Kino Lumière (K1)
Hviezda menom Sonja
Hvězda jménem Sonja, r. Peter Serge Butko ▪ ČR ▪ 2014 ▪ 55´ ▪ OV (čes.) MP 15 ▪ (v) {T, m > f}
22:00
Kino Lumière (K1)
Chlapci z Východu
Eastern Boys, r. Robin Campillo ▪ Francúzsko ▪ 2013 ▪ 128´ ▪ OV (rôzne) + AT + eST▪ MP 15 ▪ (D) {G}
22:15
Kino Lumière (K2)
Vhodné správanie
Appropriate Behavior, r. Desiree Akhavan ▪ USA/VB ▪ 2014 ▪ 86´ ▪ OV (ang.) + ST▪ MP 15 ▪ (b) {L}

 

24.10.2014, piatok

15:00
Kino Lumière (K2)
Gay Christians
{networking + film}
16:00
Kino Lumière (K1)
Chlapci
Jongens, r. Mischa Kamp ▪ Holandsko ▪ 2014 ▪ 78´ ▪ OV (hol.) + AT + eST▪ MP 12 ▪ (D) {G}
16:30
Kino Lumière (K2)
Miluj slobodne alebo umri
Love Free or Die, r. Macky Alston ▪ USA ▪ 2012 ▪ 82´ ▪ OV (ang.) + eST▪ MP 12 ▪ (b) {LGBTI}
18:00
Kino Lumière (K1)
Ženské jazero
Frauensee, r. Zoltan Paul ▪ Nemecko ▪ 2012 ▪ 85´ ▪ OV (nem.) + AT + eST▪ MP 15 ▪ (D) {L}
18:15
Kino Lumière (K2)
Svätenie
Svätenie, r. Peter Gábor ▪ SR ▪ 2014 ▪ 40´ ▪ OV (slov.) + AT▪ MP 15 ▪ (v) {G}
19:00
Kino Lumière (K1)
Imrich Matyáš, prvý teplý aktivista
{komentovaná prehliadka výstavy}
19:00
Kino Film Europe
Raňajky na Plute
Breakfast on Pluto, r. Neil Jordan ▪ Írsko/VB ▪ 2005 ▪ 135´ ▪ OV (ang.) + ST▪ MP 15 ▪ (v) {G}
19:45
Kino Lumière (K2)
O dievčatách a koňoch
Von Mädchen und Pferden, r. Monika Treut ▪ Nemecko ▪ 2014 ▪ 85´ ▪ OV (nem.) + AT + eST▪ MP 12 ▪ {L}
20:15
Kino Lumière (K1)
Kruh
Der Kreis, r. Stefan Haupt ▪ Švajčiarsko ▪ 2014 ▪ 101´ ▪ OV (nem.) + AT + eST▪ MP 15 ▪ (D) {G}
21:30
Kino Lumière (K2)
V koži Susan Sontag
Regarding Susan Sontag, r. Nancy Kates ▪ USA ▪ 2014 ▪ 100´ ▪ OV (ang.) + eST▪ MP 15 ▪ (b) {L}
22:15
Kino Lumière (K1)
Voľný pád
Freier Fall, r. Stephan Lacant ▪ Nemecko ▪ 2013 ▪ 100´ ▪ OV (nem.) + AT + eST▪ MP 15 ▪ (D) {G}

 

25.10.2014, sobota

14:00
Kino Lumière (K1)
Vhodné správanie
Appropriate Behavior, r. Desiree Akhavan ▪ USA/VB ▪ 2014 ▪ 86´ ▪ OV (ang.) + ST▪ MP 15 ▪ (b) {L}
14:15
Kino Lumière (K2)
Chlapci z Východu
Eastern Boys, r. Robin Campillo ▪ Francúzsko ▪ 2013 ▪ 128´ ▪ OV (rôzne) + AT + eST▪ MP 15 ▪ (D) {G}
16:00
Kino Lumière (K1)
Dnes chcem ísť domov sám
Hoje eu quero voltar sozinho, r. Daniel Ribeiro ▪ Brazília ▪ 2014 ▪ 95´ ▪ OV (port.) + AT + eST▪ MP 12 ▪ (D) {G}
16:30
Kino Lumière (K2)
Lietať
Born To Fly, r. Catherine Gund ▪ USA ▪ 2014 ▪ 82´ ▪ OV (ang.) + eST▪ MP 15 ▪ (b) {L}
18:00
Kino Lumière (K1)
O dievčatách a koňoch
Von Mädchen und Pferden, r. Monika Treut ▪ Nemecko ▪ 2014 ▪ 85´ ▪ OV (nem.) + AT + eST▪ MP 12 ▪ {L}
18:15
Kino Lumière (K2)
Druhá strana dúhy
Die Andere Seite Des Regenbogens, r. Thomas Bartels ▪ Nemecko ▪ 2012 ▪ 86´ ▪ OV (nem., fran.) + AT + eST▪ MP 15 ▪ (D) {LGBTI}
19:00
Kino Film Europe
Inland Empire
Inland Empire, r. David Lynch ▪ Francúzsko/Poľsko/USA ▪ 2006 ▪ 172´ ▪ OV (ang., poľ.) + ST▪ MP 18 ▪ (v) {L}
20:00
Kino Lumière (K1)
Dve matky
Zwei Mütter, r. Anne Zohra Berrached ▪ Nemecko ▪ 2013 ▪ 79´ ▪ OV (nem.) + AT + eST▪ MP 15 ▪ (D) {L}
20:15
Kino Lumière (K2)
Valentine Road
Valentine Road, r. Marta Cunningham ▪ USA ▪ 2013 ▪ 89´ ▪ OV (ang.) + eST▪ MP 15 ▪ (b) {LGBTI}
21:45
Kino Lumière (K1)
Test
Test, r. Chris Mason Johnson ▪ USA ▪ 2013 ▪ 90´ ▪ OV (ang.) + eST▪ MP 15 ▪ (b) {G}
22:00
Kino Lumière (K2)
52 utorkov
52 Tuesdays, r. Sophie Hyde ▪ Austrália ▪ 2013 ▪ 114´ ▪ OV (ang.) + eST▪ MP 15 ▪ (D) {T, f > m}

 

26.10.2014, nedeľa

15:00
Kino Lumière (K2)

Lietať
Born To Fly,
r. Catherine Gund ▪ USA ▪ 2014 ▪ 82´ ▪ OV (ang.) + eST▪ MP 15 ▪ (b) {L}

16:00
Kino Lumière (K1)
Dnes chcem ísť domov sám
Hoje eu quero voltar sozinho, r. Daniel Ribeiro ▪ Brazília ▪ 2014 ▪ 95´ ▪ OV (port.) + AT + eST▪ MP 12 ▪ (D) {G}
16:30
Kino Lumière (K2)
Medzi mužmi: Gejovia v NDR
Unter Menschen, r. Ringo Rösener, Markus Stein ▪ Nemecko ▪ 2012 ▪ 91´ ▪ OV (nem.) + AT + eST▪ MP 15 ▪ {G}
18:00
Kino Lumière (K1)
Chlapci
Jongens, r. Mischa Kamp ▪ Holandsko ▪ 2014 ▪ 78´ ▪ OV (hol.) + AT + eST▪ MP 12 ▪ (D) {G}
18:30
Kino Lumière (K2)
Dve matky
Zwei Mütter, r. Anne Zohra Berrached ▪ Nemecko ▪ 2013 ▪ 79´ ▪ OV (nem.) + AT + eST▪ MP 15 ▪ (D) {L}
19:00
Kino Film Europe
Yves Saint Laurent
Yves Saint Laurent, r. Jalil Lespert ▪ Francúzsko ▪ 2014 ▪ 106´ ▪ OV (fran.) + ST▪ MP 12 ▪ (v) {G}
20:30
Kino Lumière (K2)
Kto sa bojí Vagíny Wolfovej
Who's Afraid of Vagina Wolf?, r. Anna Margarita Albelo ▪ USA ▪ 2014 ▪ 83´ ▪ OV (ang.) + eST▪ MP 15 ▪ {L}
21:00
Kino Lumière (K1)
Plávajúce vežiaky
Płynące wieżowce, r. Tomasz Wasilewski ▪ Poľsko ▪ 2013 ▪ 93´ ▪ OV (poľ.) + AT + eST▪ MP 15 ▪ (D) {G}

NEPREHLIADNITE

FFi na portáli

www.cinepass.sk
cinepass.sk

Sprievodca FFi

 

Súvisiace odkazy

OV – originálna verzia
AT – anglické titulky
ST – slovenské alebo české titulky
eST – elektronické slovenské alebo české titulky

MP – veková prístupnosť
(D) – digitálna projekcia 2D
(b) – bluray projekcia
(v) – video/dvd projekcia

Odkazy