LGBTI veriaci a Živá knižnica transrodových ľudí

image_651

23.10.2017

Filmový festival inakosti nie je len o filmoch. V programe je aj viacero sprievodných podujatí, vďaka ktorým môžete naživo spoznať príbehy LGBTI ľudí.

Jednou zo sprievodných akcií je diskusia moderovaná Fedorom Blaščákom s názvom LGBTI ľudia v cirkvi (29. 10., K2 Kina Lumière, 14:30 - 16:00). Diskutovať budú predstavitelia kresťanských cirkví: Jaroslav Lorman, Ondrej Prostredník a Florin Buhuceanu, člen ENORB. Odpovedia na otázky, aké to je byť veriacim, a zároveň členom LGBTI komunity. O tom, aké to je byť LGBTI veriaci, sa dozviete aj v infostánku Gay Christians Slovakia (26. 10. až 29. 10., foyer Kina Lumière).  
 
Počas festivalu môžu návštevníčky a návštevníci podporiť nespravodlivo väznených, prenasledovaných a utláčaných ľudí po celom svete v rámci akcie Maratón písania listov z dielne Amnesty International. Tento raz sa medzinárodná akcia sústreďuje na fínskeho transaktivistu Sakrisa Kupilu, ktorý bojuje za zrušenie diskriminačného zákona nútiaceho transrodových ľudí vo Fínsku podstupovať z dôvodu prepisu rodu sterilizáciu. Zároveň môžete listom požadovať od bangladéšskej vlády prešetrenie smrti LGBTI aktivistu a editora prvého LGBTI magazínu v krajine Xulhaza Mannana.
 
Taktiež si budete môcť na zaujímavý rozhovor "požičať" trans ľudí v rámci projektu Živá knižnica (28. 10., foyer Kina Lumière, 18:00 až 20:30). Ani 11. ročník Filmového festivalu inakosti nebude bez hudby a zábavy. Filmová edícia obľúbenej party Tutti Frutti príde na rad 27. októbra (HSC, Vysoká 14) a bratislavskú časť festivalu uzavrieme zábavou na Zámockej 30 v Tepláreň Café. Detaily k sprievodným podujatiam nájdete v PROGRAME.