Sobotný festivalový maratón

image_657

27.10.2017

Najbohatší program ponúka Filmový festival inakosti 2017 v Bratislave počas soboty. Štartujeme tesne po obede, premietame až v 5 kinosálach v 2 kinách.

Už o 13.30 si v sále K2 Kina Lumière môžete pozrieť, ako vyzerá spojenie gender tematiky a magického sveta. Švédska režisérka Alexandra - Therese Keining sa pohrala s otázkou: Keby som mohla byť na jeden deň chlapcom, čo by som spravila? Kimo, Momo a Bella sú kamarátky, ktorým sa pri skrývaní pred šikanou podarí nájsť čarovné bobule. Na jednu noc si vďaka nektáru z nich na vlastnej koži okúsia chlapčenský život.
 
Islandská dráma Kamenné srdce približuje na pozadí malebnej prírodnej scenérie priateľstvo Thóra a Christiana v odľahlej rybárskej dedinke. Kým jeden túži po dievčati zo susedstva, druhý má v srdci len svojho najlepšieho kamaráta. 
 
Život Chavely Vargas spočíval do veľkej miery v búraní hraníc. Všetko sa to začalo, keď v červenom ponči - tradičnom mexickom odeve dovtedy určenom výlučne mužom - vyšla na javisko a v sprievode gitary spievala o osamelosti a nenaplnenej láske voči ženám. Nahrala viac ako 80 albumov, pričom jej na prvotine vypomáhal José Alfredo Jimenéz, ktorý si takto vychoval nasledovníčku. Celé Mexiko ju milovalo. 

Axolotl je názov mexického obojživelníka, ktorý prežije celý život v pubertálnom štádiu vývinu. Po každej strate sa zregeneruje a premení sa niekoho úplne nového. Mifti je 16-ročné dievča vymetajúce bary. Experimentuje so sexom, drogami a alkoholom. Axolotl Overkill je zas názov nemeckej snímky, kde nájdete podobností medzi týmto vzácnym živočíchom a dospievajúcim dievčaťom oveľa viac, než sa na prvý pohľad môže zdať.
 
V Kine Film Europe na vás číha 120 tepov za minútu. Nathan sa pridáva k parížskej aktivistickej skupine ACT UP, ktorá pracuje na osvete spoločnosti v začiatkoch 90. rokov, keď je vlna AIDS na vrchole. Zoznamuje sa so Seanom, najsilnejším a HIV pozitívnym hlasom hnutia. Režisér Robin Campillo stavil v snímke na boje v niekoľkých líniách - politickej, časovej a ľúbostnej.
 
Tu môžete nájsť celý sobotný PROGRAM.